Goierriko autobus zerbitzua hobetzeko prozesua martxan jarri zen iaz, herritarren iritzia jaso ostean, aldundiko teknikariek aurreproiektuak egin dituzte; orain, Aldundiak berriro herritarren iritziak jaso nahi ditu, proposatutako zerbitzu berria herritarren beharretara egokitu den jakiteko. 

Beraz hurrengo asteetan udaletan egingo diren bileren helburua aurreproiektua aurkeztu eta jendeak duen iritzi eta proposamen berriak biltzea da.

Bileren egutegia ondorengoa da.

Martxoak 17: Ordizia, 18:00h, Udaletxeko pleno aretoa.

Martxoak 18: Beasain, 19:00h, Udaletxeko pleno aretoa..

Martxoak 19: Lazkao, 18:00h, Udaletxea.

Martxoak 20: Ataun, 19:00h, Udaletxeko pleno aretoa..

Martxoak 20: Segura, 18:00h, Kultur etxea.

Martxoak 24: Zaldibia, 18:00h, Kultur etxea

Martxoak 24: Mutiloa, 18:00h, Udaletxea.

Martxoak 25: Idiazabal, 18:00h Udaletxeko pleno aretoa.

Martxoak 25: Zerain, 18:00h Kultur etxea

Martxoak 27: Zegama, 18:00h Kultur etxea

Martxoak 27: Olaberria, 18:00h Jubilatuen egoitza.

Martxoak 31: Gabiria, 19:00h Kultur etxea

Martxoak 31: Legorreta, 18:30h Udaletxea

Martxoak 1: Arama y Altzaga, 18:30h Aramako udaletxea

Martxoak 1: Gaintza, 18:00h Udaletxea

Martxoak 3: Ormaiztegi, 18:30h Udaletxea

Martxoak 7: Itsasondo, 18:00h Udaletxea

Parte hartzeko beste bidea, www.garraioahobetzen.net web gunearen bitartez da, bertan proposamenari buruzko informazio osoa topatuko duzu eta zure proposamen aurkeztua ahalko dituzte.